header("Content-Type: text/html; charset=utf-8"); iconv_set_encoding("output_encoding", "Utf-8"); Zomerkampen

Wiltz 2006 - De spanjaarden

Groepsfoto

Vrijdag

Om 16.00 komen de eerste leiding aan op het troephuis om de laatste spullen te pakken en klaar te leggen voor het zomerkamp. Nog even snel kratpallets halen bij de VIKA en dan kunnen we de kratten vullen en de vrachtwagen in (die om 20.00 zou komen). Dat even snel halen werd uiteindelijk een uur omdat de vorkheftruck die de pallets bracht vast kwam te zitten in het mulle zand voor het troephuis. Na deze moeizame start, de rest van spullen naar beneden gehaald en klaargezet, patatje gegeten voordat de eerste leden kwamen met hun persoonlijke spullen. De spullen stapelde zich maar op, we begonnen ons af te vragen of alles wel ging passen. Eerst de spullen van de verkenners, rowans en stam en als laatste de spullen van de welpen omdat die er als eerste boven op de berg uit moeten. deze klus was om 22.00 uur klaar en konden richting huis gaan om te gaan slapen want morgen staat er een lange rit voor de boeg.










Zaterdag

Even snel naar de supermarkt om (vers) brood, vlees, groente en fruit in te slaan voor het zomerkamp. Op het troephuis was de welpenleiding al aanwezig en kon de rest van de leiding even rustig een bakje koffie doen voordat de leden zouden komen. Rond half 10 komen de eerste verkenners en vragen zich af bij wie ze in de auto zitten richting Wiltz. Om 10.00 was iedereen er en konden we het zomerkamp met z'n allen beginnen en afscheid nemen van de familie die ze een week achter zouden laten in Nederland. De Reis ging voorspoedig geen problemen tot aan Luik. In luik de toeristische route door de stad genomen om de weg via de N26 te vervolgen. Op de pauzeplaats weer gegroepeerd en even rustig gegeten en gedronken. Het laatste stuk in een lange collone naar Wiltz geknort waar we een uur later aankwamen. Op ons Kampterrein aangekomen eerst gewacht op de vrachtwagen die aan het uitladen was bij de welpen op de berg. De verkenners hadden ondertussen de beek al goed verkend en waren het er over eens dat het niet erg was om zo verkoeling te zoeken na een lange rit. Tijdens het wachten op de vrachtwagen wordt er bepaald welke patrouille waar komt te staan. De Sperwers en de Valken langs de weg en de arenden en de uilen langs de beek. Iedereen was het hier mee eens en ondertussen kwam de vrachtwagen er aan. Deze vervolgens snel uitgeladen waarna we konden gaan beginnen met het opzetten van ons kamp. De tenten werden op gezet wat erg tegenviel met de harde ondergrond, dit heeft ook twee grote hamers gekost en veel zweet. Zoals elk jaar wordt de eerste avond een grote pan chili con carne klaar gemaakt door de leiding met hulp van een aantal verkenners. De hele pan is weer leeg gekomen zodat ierdereen met een volle maag de avond in kon gaan. De avond werd gebruikt om de laatste dingen aan het kamp te doen. Nog even gezellig bij elkaar gezeten, de kampregels doorgesproken en vervolgens te gaan slapen.












Zondag

7 uur s'ochtens wordt je gewekt door een oparazangeres die je vrolijk de dag inzingt. Een aantal verkenners waren al wakker en waren de tent uitgegaan. daarna voor de eerste keer fourageren. om 9 uur alle themakleding gepakt en in de auto gelegd om naar de welpen te gaan. Naar de welpen gaan betekend dat je een half uur de berg op moet lopen. Onderweg op de berg van het uitzicht genoten en achter een muis aan gaan rennen. boven op de berg aangekomen bij de welpen met de hele groep in de kampvuurkuil gezeten waar de welpen een aandacht hadden georganiseerd. De aandacht had als thema " wie is jouw koning". We hebben samen gezongen, een stuk uit de bijbel gelezen en een stukje gezien over een koning die een feest ging houden waar niemand naartoe wilde gaan. Daarna werd de groep verdeelt in kleine groepjes van je eigen leeftijd om over het geloof te praten. De aandacht werd afgesloten door een heerlijke lunch. De middag gingen we in thema aan de slag. We kleden ons om in echte spanjaarden met helmen, schilden en wapens.

Wij spanjaarden waren naar Wiltz gestuurd door koning philip om daar een groep hollanders uit den lage landen in de gaten te houd. Hier zijn wij niet echt blij mee omdat wij als soldaten niet veel soldij of helemaal geen soldij krijgen. We besluiten toch maar te gaan kijken wat die hollanders hier doen en besluiten of we moeten gaan aanvallen of nog verder op onderzoek uit moeten gaan. Maar voordat we echt kunnen gaan kijken wat die Hollanders hier doen moeten we eerst oefenen om te gaan marcheren en in een collone leren te lopen. Als we dit onder de knie hebben gaan we een kijkje nemen bij de hollanders vanaf een afstand. De hollanders hadden ons echter ook gezien wat ze niet echt rustig maakte, we vingen iets op over een kroon tussen al het "duits" wat ze zeiden. We besluiten om ons terug te trekken omdat een kroon veel meer waard is dan al ons soldij bij elkaar. Nadat we weer gegroepeerd zijn en hebben overlegt kiezen we ervoor om de groep in tweeen te splitsen zodat de "nieuwe" spanjaarden boven bij de hollanders blijven en de rest naar het kamp terug keert. In het kamp aangekomen kunnen de voorbereidingen beginnen voor de Kampdoop. Deze avond mogen de patrouilles voor het eerst zelf koken. Het eten bestond uit aardappelen gehakt en sperziebonen. De avond bestond uit relaxen,ballen en een hogere vlaggenmast maken dan de rowans. Omdat de Sperwers heel erg veel bagage bij zich hadden is Remco op de keukentafel gaan slapen voor een nacht.
























Maandag

We zijn er achter gekomen dat de hollanders op zoek zijn naar de kroon. Deze willen wij natuurlijk ook hebben. Een andere reden om op pad te gaan is om een andere verblijfplaats te vinden omdat het hier in de dal niet echt ideaal is, we konden van alle kanten aangevallen worden zonder dat er een goede vluchtweg voor ons was. Al snel was het bij iedereen duidelijk dat we vandaag op pad gaan. Na iedereen voldoende water te hebben meegenomen konden ze op pad. De eerste route begon makelijk met een aantal foto's, deze liep iedereen goed. Bij de eerste post aangekomen moest er stelt gelopen worden, deze moesten eerst nog gemaakt worden binnen een bepaalde tijd. nadat elke patrouille dit gedaan had konden ze op pad naar de volgende post. De volgende post bestond uit een teamspel waarin een plank zwevend moet worden gehouden door middel van 4 touwen, en er dan stenen/blokken hout moeten worden opgelegt. De patrouilles kwamen langzaam binnen, de uilen deden er iets langer over omdat ze een afslag hadden gemist. Met behulp van een portofoon kon de leiding contact krijgen met Barry en hem de goede kant op sturen. Post 3 bestond uit een relaxe kabelbaan over het dal, Lekker even wat gegeten met een knakworst op brood. Op naar de volgende post boven op de berg dit was een beste klim, eerst recht een dwarsdoorsteek maken een berg op en dan met een verhard pad naar een andere berg lopen. Hier is er een tijdje gewacht op de Valken die nergens meer te bekenen waren. De valken waren in plaats van links naar rechts gegaan en liepen een andere route ???. Deze post was een post om even bij te komen na de zwaarste klim van de hike. Na de rust konden de patrouilles weer verder waar de arenden hetzelfde gingen doen als de valken linksaf gaan in plaats van recht. hun eindpunt was het kampterrein waar het bestuur zich afvroeg waarom er verkenners op het terrein liepen. De leiding heeft ze maar opgehaald en terug gebracht naar de eetpost. Het werd al donker tijdens het bereiden van het avondmaal. Hier was ook goed aan iedereen te zien dat het een zware dag was geweest, stoere verkenners die hun ogen niet meer open konden houden. De maaltijd bestond uit een grote koekenpan macaronisous en de macaroni die in een grote pan werd gekookt. De brander waar we de macaroni op kookte besloot dat de bezine op was, hierdoor moest de leiding iets verzinnen om aan benzine te komen. gelukkig was er een auto en een slang zodat we er genoeg benzine uit konden halen om de macaroni verder op te warmen. Om 11 uur s'avonds gegeten en vervolgens snel een slaapplaats in het weiland van de boer tussen 4 strobalen gemaakt om daarna snel in dromenland te zijn.




































Dinsdag

In het weiland wakker worden onder een stuk zeil en een paar hooibalen, zo werden wij deze ochtend wakker. Iedereen was nog een beetje slaperig tijdens het ontbijt. Maar na deze maaltijd met luxemburgs brood was het tijd om weer terug te gaan naar het kampterein. Het was als spanjaard niet echt geschikt om hier in the middle of nowhere te staan waar je helemaal niks hebt.. Rond de klok van 1 uur waren alle verkenners weer terug in het kamp waar we na het middageten een relax bijkom programma hadden. het programma bestond uit het maken van bootjes die tegen elkaar door een stroomversnelling moeten gaan, wie het eerst er doorheen was die had gewonnen. Een aantal leden gingen zich bezig houden met het maken van dam in de beek terwijl de rest bootjes ging maken of gewoon even rustig ging liggen. Tom maakte van zijn klomp een echte zeilboot. Tijdens deze middag kregen we bezoek van de hollanders die ons uit nodigden om morgen samen met hun naar Luxemburg stad te gaan, dit vonden wij een goed idee en besloten het te doen. De dam was klaar de boten waren door de keuring gekomen en ingedeelt in verschillende klassen. De dambouwers hadden er een beste dam van gemaakt waardoor het water hard stroomde en de boten tot het uiterste getest worden. Na dit evenement werd het tijd om het avondeten te gaan bereiden. Het avondeten bestond uit echte luxemburgse worsten met aardappelpuree doperwten en appelmoes. Tijdens het avondeten werden we telkens lastig gevallen door een bewoner uit Wiltz die vind dat we terug moesten naar spanje, en dat het zijn land was. We hebben niet te veel aandacht aan hem geschonken totdat hij ons uitdaagde om na het eten met ons mee te gaan zodat hij kon laten zien wie de baas was. Na rustig te hebben gegeten (ook al werden we af en toe lastig gevallen door de man uit wiltz) zijn we op oorlogspad gegaan. Wij met de man naar een groot weiland gelopen en hebben daar laten zien wie er nou eigenlijk de baas is. De man had een paar (9) lokale mannen geregeld (ook wel stamleden genoemd) die de verkenners toch echt niet aan konden, Lag het aan het weer, Hadden de stamleden zichzelf overschat, wij weten het niet. Aan het einde van de Butspartij vertelde de lokale man dat hij ons had uitgedaagd om te kijken wat voor een vlees er in Wiltz rondloopt en het viel hem niet tegen. Gezellig met z'n allen terug gelopen om vervolgens op het kampterein te zien dat alle spullen van tent gewisseld zijn. Marcel was even 5 minuten naar de WC, hierdoor hadden de rowans genoeg tijd om alle spullen om te wisselen zoals je op het filmpje
wel kunt zien. Na een uur bezig te zijn geweest om alles weer in de juiste tent te krijgen nog even gezellig bij het kampvuur gezeten was het tijd om naar bed te gaan.
































Woensdag

Vandaag staat Luxemburg stad op het programma. Vroeg op staan en ontbijten zodat we om 8.50 de trein te pakken naar Luxemburg stad. In die trein had de Pieter Maritz een eigen wagon waar we met z'n allen in zaten. Na een treinreis van een uur kwamen we in de grote stad aan. Het bestuur had voor alle leden een postenspel uitgezet in de stad waar we onder andere de kazematten aan deden. S'middags in het park gezellig met z'n allen gegeten in het park. die middag stond ook het vrij winkelen voor de verkenners op het programma. De zoektocht begon naar een supermarkt die alleen Mathias Floor en nog een paar verkenners gevonden hebben. Aan het eind van de middag weer met de hele PM de trein terug gepakt in onze eigen wagon. Tijdens de rit werd reik van voorst (rowan) een beetje irritant bij een verkenner, hiervoor heeft de verkennerleiding ervoor gezorgt dat hij een station later uit zou stappen als waar de rest van de rowans uit stapte. In Wiltz nog even een Supermarkt gevonden waar de verkenners het avondeten zelf mochten kiezen (en ook snoep konden kopen). 2 patrouilles kozen voor pannenkoeken en de andere 2 voor gebakken aardappeltjes. Maikel is er achter gekomen dat Jeffrey heel erg goed pannenkoeken kan bakken wat altijd van pas kan komen als we een keer kamp hebben bijvoorbeeld. Die avond nog een spel proberen te doen in het donker met kaartjes waar wat op stond. Helaas was het te donker om te zien wat er op het kaartje stond waardoor het spel snel was afgelopen na de val van Remco v Ark. S'avonds weer even bij het kampvuur gezeten en geprobeerd telepatie over te brengen wat niet helemaal goed ging. Ook hebben we een raadsel meegeven over een touw en een knoop. met dit raadsel is iedereen naar bed gegaan.
























Donderdag

Zoals elke ochtend beginnen we ook vandaag weer met opstaan. Nadat iedereen bij de vlaggenmast stond werd er geopend en moesten degene van wie de gevonden voorwerpen zijn naar voren komen. Vandaag was het alleen geen liedje zingen maar moesten ze in de beek gaan staan zodat de de rest van de groep mochten nat gooien. Nadat ze weer uit de beek waren werd er weer verzameld bij de vlaggenmast en gingen we een plan maken om de rowans terug te pakken voor het omwisselen van onze spullen. Dit plan heete PLUNDRAA, wat er op neer komt dat je met 25 verkenners de tent van de rowans in gaat en alles naar buiten gooit wat er op je pad tegenkomt. Het filmpje spreekt voor zich. Na deze actie hebben we gezongen voor Hans die 15 jaar is geworden en zijn we verder gegaan met het programma. De dag bestond uit sport en spel uit een aantal verschillende onderdelen. Zo was er katapult schieten, Downhillen, en een hele lange kabelbaan (ongeveer 80 meter). De kabelbaan liep door het dal heen en ging best hard. Hier is ook een filmpje van gemaakt en de gezichtuitdrukking van William spreekt voorzich. Na dit alles weer terug gegaan naar het kampterein waar wij iets verderop bezoek kregen van de Hollanders die verhaal komen halen over de kroon die bij hun gestolen is. Wij weten van niks en komen na een heftige woordenwisseling tot de conclusie dat er een derde partij in het spel is. Maar voordat we verder gaan moet er gegeten worden dit doen we met de hele groep bij ons op het terrein. Gezellig met z'n allen boergondisch eten en sterke verhalen vertellen, iedereen had het naar z'n zin. Die avond krijgt de groep weer bezoek van een duits sprekend iemand die ons tegen elkaar probeert uit te spelen. Hier steken de Hollanders en de Spanjaarden een stokje voor en het eindigt in een massale butspartij tot bloedens aan toe. na dit heldhaftige gebeuren eerst maar de duitser eens uitgehoord, Hij had de kroon gestolen omdat anders de Hollanders te sterk zouden worden. Na dit gebeuren zijn we terug gegaan naar het kampterrein om nog even bij het vuur te gaan zitten en om vervolgens te gaan slapen.










































Vrijdag.

Vrijdag op zomerkamp betekend dat je mag uitslapen. Ook dit jaar was dat weer het geval alleen werdt dit verstoord door een aantal meiden van een andere scoutinggroep die alle jongens hebben wakker gemaakt om 7 uur. De leiding heeft niks gemerkt en sliep rustig verder. Vandaag was het een relaxdag, dus gingen we met z'n allen zwemmen in een meer. Aan het eind van de middag was iedereen uitgezwommen en zijn we richting het kampterrein gegaan waar we als een speer alles gingen afbreken en ondertussen ook nog eten koken om dan nog op tijd te zijn voor het kampvuur bij de welpen op de berg. Na deze actie konden we rustig zitten bij de welpen waar Marcel en Marijn het programma verzorgde er werd gezongen er waren toneelstukjes en er was ranja. Het was een gezellige boel. Deze avond zou ook de winnaar van het zomerkamp bekend gemaakt worden. Het was een nek aan nek race er hadden 3 patrouilles kunnen winnen. uiteindelijk wonnen de valken , omdat ze een leuk bonte avond hadden. Moe na deze drukke week konden we onze slaapzakken zoeken de verkenners sliepen met z'n allen op een groot zeil.


















Zaterdag

e laatste dag van het zomerkamp. Om 7 uur gewekt worden alle spullen verzamelen en in de vrachtwagen zetten. De vrachtwagen is vervolgens door gereden naar de welpen om daar alle spullen in te pakken. Ondertussen hebben wij ontbeten en zijn daarna in de auto gestapt om eerst nog even Batches te kopen van Wiltz en dan terug te gaan naar nederland. De rit verliep voorspoedig, halverwege een pauze gehouden en te horen gekregen dat de vrachtwagen een klapband had gekregen. Hier hebben wij niet op gewacht en zijn naar Ede toe gereden. In Ede aangekomen werden we onthaald door de ouders die op ons stonden te wachten. Na dit alles was het tijd om te gaan om vervolgens om 19 uur terug te komen om alle spullen uit de vrachtwagen te halen die net geariveerd was. Dit ging lekker vlot en toen was het Zomerkamp ook voor de leiding klaar. De leiding wil iedereen bedanken voor deze zeer geslaagde zomerkamp. Er waren geen ernstige dingen gebeurt, geen ruzies, mooi weer en de verkenners waren te braaf. Dit alles maakte het Zomerkamp in Wiltz een zeer geslaagd zomerkamp. Namens de Leiding bedankt.